CHATA SLUNEČNÁ

Běžecké tratěV Oblasti západních Krkonoš si přijdou na své jak sportovní lyžaři, tak lyžaři preferující hřebenové túry. Chata Slunečná leží cca 10 km od Chaty Dvoračky jež je turistickým uzlem většiny hřebenových tras. Na chatu Dvoračky lze dojet i z chaty Rezek (cca 5 km) kam se můžeme přiblížit autem. Zde se můžeme napojit na Krkonošskou lyžařskou cestu. Pro sportovně založené běžkaře jsou připraveny upravené závodní tratě ( od 2-10 km) ve všech lyžařských centrech jako Horní Mísečky, Vítkovice, Harrachov či Rokytnice nad Jizerou.

Propojením běžeckých tratí v Krkonoších vznikla sít upravovaných lyžařských stop o celkové délce 540 km. Přes celé hory vede Krkonošská lyžařská cesta, které běžkaři říkají Krkonošská magistrála (cca 80 km). Začíná v Harrachově pokračuje přes Mumlavu k Vrbatově boudě a Medvědínu a poté přes Špindlerův Mlýn, Dvorskou boudu, Liščí horu a Lesní boudu do Pece pod Sněžkou. Pak pokračuje směrem k Rýchorám (přes Černou horu) až k Žacléři. V případě, že si budete vybírat menší úseky bude cesta nenáročná.

Projekt Krkonoše - lyžařský běžecký ráj funguje již od roku 2000. V každé zimní sezóně je péčí lyžařských areálů a klubů připravit pro návštěvníky Krkonoš několik set kilometrů vyznačených a pravidelně upravovaných lyžařských běžeckých tras.

Stránky rekreačního objektu CHATA SLUNEČNÁ | webdesign & webmaster: XxX | Copyright 2018